2014 Home Hardware Canada Cup
Presented by Meridian

Team Information

  • Coldwater & District CC, Coldwater, Ont.
skip: Sherry Middaugh, third: Jo-Ann Rizzo
second: Lee Merklinger, lead: Leigh Armstrong

    Team Sherry Middaugh

    Coldwater & District CC, Coldwater, Ont. skip: Sherry Middaugh third: Jo-Ann Rizzo second: Lee Merklinger lead: Leigh...

  • Listowel CC, Listowel, Ont.
skip: Alli Flaxey, third: Katie Cottrill, second: Kristen Foster, lead: Morgan Court

    Team Alli Flaxey

    Listowel CC, Listowel, Ont. skip: Alli Flaxey third: Katie Cottrill second: Kristen Foster lead: Morgan Court

  • Team Nedohin – Sherwood Park CC, Sherwood Park, Alta.Heather Nedohin, Amy Nixon, Jessica Mair, Laine Peters, Jocelyn Peterman (alternate)CCA/michael burns photo

    Team Heather Nedohin

    Sherwood Park CC, Sherwood Park, Alta. skip: Heather Nedohin third: Amy Nixon second: Jessica Mair lead: Laine...

  • Saville Community Sports Centre, Edmonton
skip: Val Sweeting, third: Lori Olson-Johns
second: Dana Ferguson, lead: Rachelle Brown

    Team Val Sweeting

    Saville Community Sports Centre, Edmonton skip: Val Sweeting third: Lori Olson-Johns second: Dana Ferguson lead: Rachelle Brown

  • Nutana CC, Saskatoon
skip: Sherry Anderson, third: Sherri Singler
second: Marliese Kasner, lead: Stephanie Schmidt

    Team Sherry Anderson

    Nutana CC, Saskatoon skip: Sherry Anderson third: Sherri Singler second: Marliese Kasner lead: Stephanie Schmidt

  • Ottawa CC, Ottawa
skip: Rachel Homan, third: Emma Miskew
second: Joanne Courtney, lead: Lisa Weagle

    Team Rachel Homan

    Ottawa CC, Ottawa skip: Rachel Homan third: Emma Miskew second: Joanne Courtney lead: Lisa Weagle

  • St. Vital CC, Winnipeg
skip: Jennifer Jones, third: Kaitlyn Lawes
second: Jill Officer, lead: Dawn McEwen

    Team Jennifer Jones

    St. Vital CC, Winnipeg skip: Jennifer Jones third: Kaitlyn Lawes second: Jill Officer lead: Dawn McEwen

  • Penetanguishene CC, Penetanguishene, Ont. skip: Glenn Howard third: Richard Hart second: Jon Mead lead: Craig Savill

    Team Glenn Howard

      Penetanguishene CC, Penetanguishene, Ont. skip: Glenn Howard third: Richard Hart second: Jon Mead lead: Craig Savill

  • Skip: Jim Cotter, third: Ryan Kuhn, second: Tyrel Griffith, lead: Rick Sawatsky.

    Team Jim Cotter

    Vernon CC, Vernon, B.C. skip: Jim Cotter third: Ryan Kuhn second: Tyrel Griffith lead: Rick Sawatsky

  • Bally Haly Golf & CC, St. John's, N.L.
skip: Brad Gushue, third: Mark Nichols, second: Brett Gallant, lead: Geoff Walker

    Team Brad Gushue

    Bally Haly Golf & CC, St. John’s, N.L. skip: Brad Gushue third: Mark Nichols second: Brett Gallant...

  • Skip: Kevin Koe, third: Marc Kennedy, second: Brent Laing, lead: Ben Hebert.

    Team Kevin Koe

    The Glencoe Club, Calgary skip: Kevin Koe third: Marc Kennedy second: Brent Laing lead: Ben Hebert

  • Fort Rouge CC, Winnipeg
skip: Mike McEwen, third: B.J. Neufeld
second: Matt Wozniak, lead: Denni Neufeld

    Team Mike McEwen

    Fort Rouge CC, Winnipeg skip: Mike McEwen third: B.J. Neufeld second: Matt Wozniak lead: Denni Neufeld

  • The Glencoe Club, Calgary
lead: Nolan Thiessen, second: Carter Rycroft, third: Pat Simmons, skip: John Morris

    Team John Morris

    The Glencoe Club, Calgary skip: John Morris third: Pat Simmons second: Carter Rycroft lead: Nolan Thiessen

  • Team Jacobs - Soo Curlers Association, Sault Ste. Marie, Ont.Brad Jabobs, Ryan Fry, E.J. Harnden, Ryan HarndenCCA/michael burns photo

    Team Brad Jacobs

    Soo Curlers Association, Sault Ste. Marie, Ont. skip: Brad Jacobs third: Ryan Fry second: E.J. Harnden lead:...