Curling Canada – 2014 M&M Meat Shops Canadian Juniors

All posts by Danny Lamoureux

  • Manitoba

    Granite CC, Winnipeg, MB skip: Meaghan BREZDEN (throws third stones) third: Abby ACKLAND (throws last stones) second:...

  • Québec

    Montréal West / Boucherville / Victoria CCs, QC skip: Adam FREILICH third: Maxandre CARON second: Alexandre BERGERON-GALLANT...

  • Québec

    Club de curling Etchemin, Québec, QC skip: Camille BOISVERT third: Sarah DUMAIS second: Myriam ARSENAULT lead: Nancy ROCHON...

  • Nova Scotia

    Chester CC, Chester, NS skip: Mary FAY third: Jennifer SMITH second: Karlee BURGESS lead: Janique LEBLANC coach:...

  • Nova Scotia

    Windsor CC, Windsor, NS skip:  Robert MAYHEW third:  Michael BROPHY second:  Matt JACKSON lead:  Ben CREASER coach: ...

  • Alberta

    Glencoe Club, Calgary, AB skip: Carter LAUTNER third: Taylor ARDIEL second: David AHO lead: Kyle MORRISON coach:...

  • Alberta

    Saville Centre, Edmonton, AB skip: Kelsey ROCQUE third: Keely BROWN second: Taylor McDONALD lead: Claire TULLY coach:...

  • Newfoundland & Labrador

    ReMax Centre, St. John’s, NL skip: Sarah HILL third: Danielle WISEMAN second: Sarah FORD lead: Heidi TRICKETT...

  • Newfoundland & Labrador

    ReMax Centre, St. John’s, NL skip: Stephen TRICKETT third: Adam BOLAND second: Evan KEARLEY lead: Zach YOUNG...

  • Prince Edward Island

    Charlottetown Curling Complex, Charlottetown, PE skip: Kyle HOLLAND (delivers third stones) third: Tony NABUURS (delivers skip stones)...

  • Prince Edward Island

    Cornwall CC, Cornwall, PE skip: Veronica SMITH third: Chloe McCLOSKEY second: Sabrina SMITH lead: Katie FULLERTON coach:...

  • Yukon

    Whitehorse CC, Whitehorse, YT skip: Joe WALLINGHAM third: Brayden KLASSEN second: Spencer WALLACE lead: Trygg JENSEN coach:...

  • Northwest Territories

    Inuvik CC, Inuvik, NT skip: Matthew MILLER third: Randy HIEBERT second: Cody SNYDER lead: Deklen CROCKER coach:...

  • Northwest Territories

    Inuvik CC, Inuvik, NT skip: Carina McKAY-SATURNINO third: Karly KING SIMPSON second: Rayna VITTREKWA lead: Hilary CHARLIE...

  • Nunavut

    Qavik CC, Rankin Inlet, NU skip: Jamie AIRUT third: Connor FAULKNER second: Arthur SIKSIK lead: Kane KOMAKSIUTIKSAK...

  • Yukon

    Whitehorse CC, Whitehorse, YT skip: Sarah KOLTUN third: Patty WALLINGHAM second: Jenna DUNCAN lead: Andrea SINCLAIR coach:...

  • Nunavut

    Iqaluit CC, Iqaluit, NU skip: Sadie PINKSEN third: Christianne WEST second: Katie CHISLETT-MANNING lead: Emily-Grace MATTHEWS coach:...