Curling Canada – 2014 M&M Meat Shops Canadian Juniors

Team Information

  • Ontario

    Rideau Curling Club, Ottawa, ON skip: Ryan McCRADY third: Doug KEE second: Matt HAUGHN lead: Cole LYON-HATCHER...

  • Ontario

    K-W Granite, Kitchener-Waterloo, ON skip: Molly GREENWOOD third: Amy HEITZNER second: Carly VAN DAELE lead: Emma MALFARA...

  • Northern Ontario

    Idylwylde Golf & Country Club, Sudbury, ON coach: Gerry HORGAN skip: Tanner HORGAN third: Nicholas SERVANT second:...

  • Northern Ontario

    Idylwylde Golf & Country Club, Sudbury, ON skip: Krysta BURNS third: Leah HODGSON second: Sara GUY lead:...

  • New Brunswick

      Capital Winter Club, Fredericton, NB skip: Jessica DAIGLE third: Cathlia WARD second: Natalie MENZIES lead: Katie...

  • Saskatchewan

    Nutana CC, Saskatoon, SK skip: Kristen STREIFEL third: Elyse LAFRANCE second: Ashley SKJERDAL lead: Karlee KORCHINSKI coach:...

  • Saskatchewan

    Kronau CC, Kronau, SK skip: Tyler HARTUNG third: Mathew RING second: Brendan RYAN lead: Brandon LEIPPI coach:...

  • British Columbia

    Nanaimo CC, Delta Thistle CC (North Delta), Royal City CC (New Westminster), BC skip: Kalia VAN OSCH...

  • British Columbia

    Victoria & Juan de Fuca CCs, Victoria, BC skip: Cameron de JONG third: Brook CALIBABA second: Ryan...

  • New Brunswick

    Capital Winter Club, Fredericton, NB skip: Rene COMEAU third: Daniel WENZEK second: Jordon CRAFT lead: Ryan FREEZE...

  • Manitoba

    Deer Lodge CC, Winnipeg, MB skip: Braden CALVERT third: Kyle KURZ second: Lucas VAN DEN BOSCH lead:...

  • Manitoba

    Granite CC, Winnipeg, MB skip: Meaghan BREZDEN (throws third stones) third: Abby ACKLAND (throws last stones) second:...

  • Québec

    Montréal West / Boucherville / Victoria CCs, QC skip: Adam FREILICH third: Maxandre CARON second: Alexandre BERGERON-GALLANT...

  • Québec

    Club de curling Etchemin, Québec, QC skip: Camille BOISVERT third: Sarah DUMAIS second: Myriam ARSENAULT lead: Nancy ROCHON...

  • Nova Scotia

    Chester CC, Chester, NS skip: Mary FAY third: Jennifer SMITH second: Karlee BURGESS lead: Janique LEBLANC coach:...

  • Nova Scotia

    Windsor CC, Windsor, NS skip:  Robert MAYHEW third:  Michael BROPHY second:  Matt JACKSON lead:  Ben CREASER coach: ...

  • Alberta

    Glencoe Club, Calgary, AB skip: Carter LAUTNER third: Taylor ARDIEL second: David AHO lead: Kyle MORRISON coach:...

  • Alberta

    Saville Centre, Edmonton, AB skip: Kelsey ROCQUE third: Keely BROWN second: Taylor McDONALD lead: Claire TULLY coach:...

  • Newfoundland & Labrador

    ReMax Centre, St. John’s, NL skip: Sarah HILL third: Danielle WISEMAN second: Sarah FORD lead: Heidi TRICKETT...

  • Newfoundland & Labrador

    ReMax Centre, St. John’s, NL skip: Stephen TRICKETT third: Adam BOLAND second: Evan KEARLEY lead: Zach YOUNG...