Senior Men's Teams

Team Alberta

Saville Community Sports Centre, Edmonton
Skip:
Wade White
Third: Barry Chwedoruk
Second: Dan Holowaychuk
Lead: George White

Team British Columbia

Cloverdale/Langley/Vancouver/Penticton Curling Clubs
Skip:
 Craig Lepine
Third: Stan Walker
Second: Craig McLeod
Lead: Mike Pelech
Coach: Karen Lepine

Team Manitoba

Brandon Curling Club
Skip: Murray Warren
Third: Brian Barker
Second: Terry Warren
Lead: Reg Warren

Team New Brunswick

Curl Moncton
Skip:
Terry Odishaw
Third: Mike Kennedy
Second: Marc LeCocq
Lead: Grant Odishaw
Coach: TBA

Team Newfoundland & Labrador

Re/MAX Centre, St. John’s
Skip: Mark Noseworthy
Third: Alex Smith
Second: Peter Hollett
Lead: Ross Young

 

Team Northern Ontario

Sudbury Curling Club
Skip:
Robbie Gordon
Third: Ron Henderson
Second: Dion Dumontelle
Lead: Doug Hong

Team Northwest Territories

Inuvik Curling Club
Skip:
Mel Sittichinli
Third: Edgar Maring
Second: Georgie Greenland
Lead: Hans Lennie

Team Nova Scotia

Dartmouth Curling Club
Skip: Alan O’Leary
Third: Stuart MacLean
Second: Danny Christianson
Lead: Harold McCarthy

 

Team Nunavut

Iqaluit Curling Club
Skip:
Ed Sattelberger
Third:
Dennis Masson
Second:
Chris West
Lead: 
Ed North

Team Ontario

Rideau Curling Club, Ottawa
Skip:
Howard Rajala
Third: Rich Moffatt
Second: Chris Fulton
Lead: Paul Madden

 

 

Team Prince Edward Island

Charlottetown Curling Complex
Skip: Philip Gorveatt
Third: Kevin Champion
Second: Mike Dillon
Lead: Mark Butler

 

Team Quebec

Hudson Legion/Glenmore/Rosemere
Skip:
Robert Maclean
Third: Tom Wharry
Second: Éric Gravel
Lead: Dan Belliveau

Team Saskatchewan

Nutana Curling Club, Saskatoon
Skip: Darrell McKee
Third: Mark Lane
Second: Tony Korol
Lead: Rodney Antonichuk

Team Yukon

Whitehorse Curling Club
Skip: 
Pat Paslawski – Throws last rock and holds broom for George 
Third: Terry Miller
Second: George Hilderman
Lead: Don McPhee

Senior Women's Teams

Team Alberta

Saville Community Sports Centre, Edmonton
Skip:
Cathy King
Third: Glenys Bakker
Second: Lesley McEwan
Lead: Shannon Nimmo

Team British Columbia

Qualicum & District Curling Club, Qualicum Beach
Skip:
Lynne Noble
Third: Penny Shantz
Second: Colleen Robson
Lead: Kathy Branch
Alternate: Jackie Clement

Team Manitoba

Arden Landsdowne Curling Club
Skip: Terry Ursel
Third: Gwen Wooley
Second: Tracy Igonia
Lead: Brenda Walker
Coach: John Csversko

 

Team New Brunswick

Capital Winter Club, Fredericton
Skip:
Kathy Hicks
Third: Alexa Washburn
Second: Brenda Stirling
Lead: Eleanor Murray
Coach: Shawn Stubbert

Team Newfoundland & Labrador

Re/MAX Centre, St. John’s
Skip
: Diane Roberts
Third: Heather Martin
Second: Patricia Tiller
Lead: Candy Thomas

 

Team Northern Ontario

Kenora Curling Club
Skip: Peggy Taylor
Vice: Lisa Penner
Second: Arline Wilcox
Lead: Tracy Stasiuk

Team Northwest Territories

Yellowknife Curling Club
Skip: Debbie Moss
Third: Marta Moir
Second: Terry Fisher
Lead: Cheryl Tordoff

 

Team Nova Scotia

Windsor Curling Club
Skip: Mary Mattatall
Third: Marg Cutcliffe
Second: Jill Alcoe-Holland
Lead: Andrea Saulnier
Coach: Bruce Lohnes

Team Ontario

Brantford Golf & Country Club
Skip:
 Jo-Ann Rizzo
Third: Kerry Lackie
Second: Kristin Turcotte
Lead: Julie McMullin

Team Prince Edward Island

Charlottetown Curling Complex
Skip: Shelley Ebbett
Third: Kim Pippy
Second: Karen Hardy
Lead: Sandy Hope

 

Team Quebec

Celanese/Sherbrooke/Laurier
Skip:
Anne Hardy
Third: Chantal Ouellette
Second: Brigitte Gosselin
Lead: Pierrette Houle

Team Saskatchewan

Nutana Curling Club, Saskatoon
Skip:
 Sherry Anderson
Third: Patty Hersikorn
Second: Brenda Goertzen
Lead: Anita Silvernagle

Team Yukon

Whitehorse Curling Club
Skip:
Darlene Gammel
Third: Val Boxall
Second: Maureen Birckel
Lead: Frances Taylor