Men's Teams

Team Alberta

Strathmore Curling Club
Skip: Scott Garnett
Third: Jason Wilson
Second: Brennen Fule
Lead: Cory Campbell
Coach: Lory Garnett

Team British Columbia

Richmond Curling Club
Skip: Vic Shimizu
Third: Cody Tanaka
Second: Trevor Bakken
Lead: Mark Yodogawa

Team Manitoba

Fort Rouge Curling ClubWinnipeg
Skip: Andrew Wickman
Third: Jeff Tarko
Second: Brent Baschuk
Lead: Cameron Barth
Alternate: Scott Barth

Team New Brunswick

Gage Curling Club, Oromocto
Skip: Trevor Hanson
Third: Chris Jenkins
Second: Jeff Rankin
Lead: Chris Cogswell
Alternate: Todd Hill

Team Newfoundland and Labrador

Re/Max Centre, St. John’s
Skip: Lorne Henderson
Third: Neil Power
Second: Scott Henderson
Lead: Dave Dawe

Team Northern Ontario

Port Arthur Curling ClubThunder Bay
Skip: Gary Weiss
Third: Deron Surkan
Second: Aaron Rogalski
Lead: Mark Beazley
Alternate: Mark Blanchard

Team Nova Scotia

Sydney Curling Club
Skip: Kurt Roach
Third: Mark MacNamara
Second: Travis Stone
Lead: Robin Nathanson

Team Northwest Territories

Yellowknife Curling Centre
Skip: Shadrach McLeod
Third: Steve Robertson
Second: Devon Bouillon
Lead: Rob Koehler
Coach: Sharon Cormier

Team Nunavut

Iqaluit Curling Club

Skip: Alex Larabie
Third: George Mackay
Second: Jeff Chown
Lead: Justin McDonell

Team Ontario

Cornwall Curling Centre
Skip: Matthew Dupuis
Third: Terry Litchy
Second: John King
Lead: Charles Wert

Pictured L-R: lead-skip

Team Prince Edward Island

Silver Fox Curling Club, Summerside
Skip: Jamie Newson
Third: Corey Miller
Second: Patrick Ramsey
Lead: Adam Arsenault
Alternate: Andrew MacDougall

Team Quebec

Club de curling Laviolette, Trois-Rivières
Skip: Patrick Martin
Third: Patrick Duchesneau
Second: Matthew Sigouin
Lead: Stephane Roy
Alternate: David Jutras
Coach: Sophie Morissette

Team Saskatchewan

Nutana Curling ClubSaskatoon
Skip: Kory Kohuch
Third: David Kraichy
Second: David Schmirler
Lead: Wes Lang

Team Yukon

Whitehorse Curling Club 
Skip: Jim Sias
Third: Lee Malanchuk
Second: Brad Wilson
Lead: Greg Thom