Women's Teams

Team Alberta

Calgary Curling Club
Skip: Morgan Muise
Third: Lyndsay Allen
Second: Sarah Evans
Lead: Sara Gartner

Team British Columbia

McArthur Island Curling Club, Kamloops
Skip: Lori Olsen
Third: Kelsey Martin
Second: Lisa Robitaille
Lead: Andrea Bourassa
Alternate: Theresa Tourand
Coach: Ray Olsen

Team Manitoba

La Salle Curling Club
Skip: Deb McCreanor
Third: Trisha Hill
Second: Michelle Buchanan
Lead: Jennifer Cawson
Coach: Randy Neufeld

Team New Brunswick

Curl Moncton
Skip: Anouk Roy
Third: Courtney Berry
Second: Julia Goodin
Lead: Louise Richard

Team Newfoundland and Labrador

Re/Max Centre, St. John’s
Skip: Pam Osborne
Third: Jennifer Gallagher
Second: Barb Dawson
Lead: Karen Harvey

Team Northern Ontario

Fort Frances Curling Club
Skip: Kathie Jackson
Third: Leanne Eluik
Second: Jacquee Loerzel
Lead: Michelle McCool
Alternate: Teresa McFayden

Team Nova Scotia

Lakeshore Curling ClubLower Sackville
Skip: Michelle Williams
Third: Mary Porter
Second: Abby Miller
Lead: Kathleen Porter

Team Northwest Territories

Yellowknife Curling Club
Skip: Sarah Stroeder
Third: Alanah Jansen
Second: Marie-Claude Savoie
Lead: Anneli Jokela

Team Nunavut

Iqaluit Curling Club
Skip: Chantelle Masson
Third: Alison Griffin
Second: Carmen Kootoo
Lead: Alison Taylor

Team Ontario

Oshawa Curling Club
Skip: Stacey Hogan
Third: Suzanne Miller
Second: Mandy Aston
Lead: Amber-Dawn Duncan
Coach: Nathan Martin

Team Prince Edward Island

Cornwall Curling Club
Skip: Debbie Rhodenhizer
Third: Nancy MacFadyen
Second: Sandra Sobey
Lead: Cindy Nicholson

Team Quebec

Glenmore Curling Club, Dollard-des-Ormeaux
Skip: Laura Thomas
Third: Ann-Lise Rochon
Second: Guelena Chanchourova
Lead: Maria Santella
Coach: Benoit Forget

Team Saskatchewan

Moose Jaw Ford Curling Centre
Skip: Elaine Osmachenko
Third: Candace Newkirk
Second: Malysha Johnstone
Lead: Sheri Logan

Team Yukon

Whitehorse Curling ClubWhitehorse
Skip: Laura Eby
Third: Lorna Spenner
Second: Tamar Vandenberghe
Lead: Janine Peters
Alternate: Laura Williamson