[vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1468488791867{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 20px !important;}”][vc_column]

Men's Teams

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3270″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Alberta

The Glencoe Club, Calgary
Skip: Dale Goehring
Third: Christopher Armstrong
Second: Fred Edwards
Lead: Andrew Brotherhood
Coach: Paul Webster[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3236″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team British Columbia

Royal City Curling Club, New Westminster
Skip: Cody Johnston
Third: Will Sutton
Second: Bruce Currie
Lead: Christopher Summers
Alternate: Adam Grossi

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3244″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Manitoba

Assiniboine Memorial Curling Club, Winnipeg
Skip:
Derek Blanchard
Third:
Brian Thomson
Second:
Scott Bruce
Lead:
Danial Gagne

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3264″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team New Brunswick

Thistle St. Andrews, Saint John
Skip: Jeff Lacey
Third: Mitch Downey
Second: Jordan Craft
Lead: Nicholas Munn[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3232″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Newfoundland and Labrador

Gander Curling Club
Skip:
Rod Feltham
Third:
Scott Davidge
Second:
Kris MacLeod
Lead:
Baxter House[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3262″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Northern Ontario

Port Arthur Curling ClubThunder Bay
Skip: Ben Mikkelsen
Third: Greg Doran
Second: Christopher Briand
Lead: Devin Doran
Fifth: Kurtis Byrd[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3240″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Nova Scotia

Mayflower Curling Club, Halifax
Skip: Mike Callaghan
Third: Pete Ross
Second: Ian Wilson
Lead: Brad Wilson[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3256″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Northwest Territories

Yellowknife Curling Club
Skip: Chris Kelln
Third: Trevor Moss
Second: Travis Weagant
Lead: Nick Rivet[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3266″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Nunavut

Iqaluit Curling Club
Skip: Wade Kingdon
Third: Greg Howard
Second: Hunter Tootoo
Lead: Aaron Fraser[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3258″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Ontario

KW Granite Club, Waterloo
Skip: Paul Moffat
Third: Ben Shane
Second: John Gabel
Lead: Kyle Forster

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3260″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Prince Edward Island

Charlottetown Curling Complex
Skip: Dennis Watts
Third: Erik Brodersen
Second: Andrew MacDougall
Lead: Doug MacGregor[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3268″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Quebec

Thurso Curling Club
Skip: Jasmin Gibeau
Third: Dan deWaard
Second: Dan Lemery
Lead: Kevin Menard[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3222″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Saskatchewan

Humboldt Curling Club
Skip: Aaron Gaudreau
Third: Jason Schlachter
Second: Tom Johnson
Lead: Joel MacDonald[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3238″ img_size=”full”][vc_column_text]

Team Yukon

Whitehorse Curling Club 
Skip: Tyler Williams
Third: Kevin Yost
Second: Matt Johnson
Lead: Trent Derkatch[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]