Background

Draw

*Please note that this schedule is subject to change. All times are local.

Draw Schedule

Friday, April 2

Triangle

9:00 AM

Draw 1

A

RCF vs. NED

B

KOR vs. ITA

C

NOR vs. DEN

D

SCO vs. CAN

2:00 PM

Draw 2

A

GER vs. JPN

B

CHN vs. USA

C

SWE vs. SUI

D

KOR vs. RCF

7:00 PM

Draw 3

A

DEN vs. SCO

B

JPN vs. CAN

C

CHN vs. ITA

D

NED vs. NOR

Saturday, April 3

Triangle

9:00 AM

Draw 4

A

USA vs. SWE

B

SUI vs. GER

C

SCO vs. NED

D

CAN vs. DEN

2:00 PM

Draw 5

A

CHN vs. RCF

B

NOR vs. KOR

C

GER vs. USA

D

ITA vs. SWE

7:00 PM

Draw 6

A

JPN vs. SUI

B

NED vs. DEN

C

NOR vs. CHN

D

SCO vs. KOR

Sunday, April 4

Triangle

9:00 AM

Draw 7

A

ITA vs. GER

B

CAN vs. SUI

C

RCF vs. SWE

D

USA vs. JPN

2:00 PM

Draw 8

A

NED vs. CAN

B

SCO vs. CHN

C

DEN vs. KOR

D

SWE vs. NOR

7:00 PM

Draw 9

A

SUI vs. USA

B

NED vs. KOR

C

ITA vs. JPN

D

RCF vs. GER

Monday, April 5

Triangle

9:00 AM

Draw 10

A

SWE vs. SCO

B

RCF vs. JPN

C

USA vs. CAN

D

DEN vs. CHN

2:00 PM

Draw 11

A

KOR vs. CAN

B

GER vs. NOR

C

CHN vs. NED

D

SUI vs. ITA

7:00 PM

Draw 12

A

USA vs. ITA

B

DEN vs. SWE

C

SUI vs. RCF

D

GER vs. SCO

Tuesday, April 6

Triangle

9:00 AM

Draw 13

A

SWE vs. NED

B

KOR vs. CHN

C

JPN vs. NOR

D

RCF vs. USA

2:00 PM

Draw 14

A

GER vs. DEN

B

JPN vs. SCO

C

CAN vs. ITA

D

NOR vs. SUI

7:00 PM

Draw 15

A

CAN vs. CHN

B

ITA vs. RCF

C

SUI vs. SCO

D

SWE vs. KOR

Wednesday, April 7

Triangle

9:00 AM

Draw 16

A

NOR vs. USA

B

SWE vs. CHN

C

JPN vs. DEN

D

GER vs. NED

2:00 PM

Draw 17

A

JPN vs. NED

B

SCO vs. USA

C

ITA vs. NOR

D

CAN vs. RCF

7:00 PM

Draw 18

A

CAN vs. SWE

B

DEN vs. SUI

C

KOR vs. GER

D

ITA vs. SCO

Thursday, April 8

Triangle

9:00 AM

Draw 19

A

RCF vs. NOR

B

KOR vs. JPN

C

NED vs. SUI

D

CHN vs. GER

2:00 PM

Draw 20

A

CHN vs. JPN

B

No match

C

SCO vs. RCF

D

DEN vs. USA

7:00 PM

Draw 21

A

SUI vs. KOR

B

USA vs. NED

C

SWE vs. GER

D

NOR vs. CAN

Friday, April 9

Triangle

9:00 AM

Draw 22

A

SCO vs. NOR

B

GER vs. CAN

C

DEN vs. ITA

D

SUI vs. CHN

2:00 PM

Draw 23

A

NED vs. ITA

B

RCF vs. DEN

C

USA vs. KOR

D

JPN vs. SWE

7:00 PM

Qualification Game

TBD

3 vs. 6 or 4 vs. 5

Saturday, April 10

Triangle

9:00 AM

Qualification Game

TBD

3 vs. 6 or 4 vs. 5

3:00 PM

Semi Final 1

TBD

TBD

7:00 PM

Semi Final 2

TBD

TBD

Sunday, April 11

Triangle

11:00 AM

Bronze Medal Game

TBD

TBD

4:00 PM

Gold Medal Game

TBD

TBD