Teams

Team Canada

Glencoe Club, Calgary
Skip:
 Chelsea Carey
Third: Amy Nixon
Second: Jocelyn Peterman
Lead: Laine Peters
Alternate: Susan O’Connor
Coach: Charley Thomas

Team Alberta

Okotoks Curling Club
Skip:
 Shannon Kleibrink
Third: Lisa Eyamie
Second: Sarah Wilkes
Lead: Alison Thiessen
Alternate: Heather Nedohin
Coach: Richard Kleibrink

    Team British Columbia

    Golden Ears Winter Club, Maple Ridge
    Skip:
    Marla Mallett
    Third: Shannon Aleksic
    Second: Brette Richards
    Lead: Blaine de Jager
    Alternate: Kristen Recksiedler
    Coach: Gerry Richard

    Team Manitoba

    Granite Curling Club, Winnipeg
    Skip:
    Michelle Englot
    Third: Kate Cameron
    Second: Leslie Wilson
    Lead: Raunora Westcott
    Alternate: Krysten Karwacki
    Coach: Ron Westcott

    Team New Brunswick

    Capital Winter Club, Fredericton
    Skip:
     Melissa Adams
    Third: Jennifer Armstrong
    Second: Cathlia Ward
    Lead: Katie Forward
    Alternate: Jillian Keough
    Coach: Mark Ward

    Team Newfoundland & Labrador

    St. John’s Curling Club/ReMax Centre
    Skip:
    Stacie Curtis
    Third: Erin Porter
    Second: Julie Devereaux
    Lead: Erica Trickett
    Alternate: Shelley Hardy
    Coach: Eugene Trickett

    Team Northern Ontario

    Fort William Curling Club, Thunder Bay
    Skip: Krista McCarville
    Third: Kendra Lilly
    Second: Ashley Sippala
    Lead: Sarah Potts
    Alternate: Oye-Sem Briand
    Coach: Lorraine Lang

    Team Northwest Territories

    Yellowknife Curling Centre, Yellowknife
    Skip:
     Kerry Galusha
    Third: Megan Koehler
    Second: Danielle Derry
    Lead: Sharon Cormier
    Alternate: Shona Barbour
    Coach: John Epping

    Team Nova Scotia

    Windsor Curling Club
    Skip:
     Mary Mattatall
    Third: Margaret Cutcliffe
    Second: Jill Alcoe-Holland
    Lead: Andrea Saulnier
    Alternate: Julie McEvoy
    Coach: Bruce Lohnes

      Team Nunavut

      Iqaluit Curling Club, Iqaluit
      Skip: Geneva Chislett
      Third: Denise Hutchings
      Second: Robyn Mackey
      Lead: Jenine Bodner
      Alternate: Sadie Pinksen
      Coach: Donalda Mattie

      Team Ontario

      Ottawa Curling Club
      Skip:
       Rachel Homan
      Third: Emma Miskew
      Second: Joanne Courtney
      Lead: Lisa Weagle
      Alternate: Cheryl Kreviazuk
      Coach: Adam Kingsbury

      Team Prince Edward Island

      Charlottetown Curling Complex
      Skip:
      Robyn MacPhee
      Third: Sarah Fullerton
      Second: Meaghan Hughes
      Lead: Michelle McQuaid
      Alternate: Rebecca Jean MacDonald
      Coach: Les Rogers

      Team Quebec

      Town of Mount Royal Curling Club, Mont-Royal
      Skip:
      Eve Bélisle
      Third: Lauren Mann
      Second: Trish Hill
      Lead: Brittany O’Rourke
      Alternate: Pamela Nugent
      Coach: Jeff Wilson

      Team Saskatchewan

      Moose Jaw Ford Curling Centre
      Skip:
       Penny Barker
      Third: Deanna Doig
      Second: Lorraine Schneider
      Lead: Danielle Sicinski
      Alternate: Amber Holland
      Coach: Merv Fonger

      Team Yukon

      Whitehorse Curling Club, Whitehorse
      Skip: Sarah Koltun
      Third: Chelsea Duncan
      Second: Patty Wallingham
      Lead: Jenna Duncan
      Alternate: Helen Strong
      Coach: Bill Tschirhart