Teams

Team Canada

Skip: Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jill Officer
Lead: Dawn McEwen
Alternate: Shannon Birchard
Coach: Wendy Morgan
National Coach/Team Leader: Elaine Dagg-Jackson

Team China

Skip: Yilun Jiang
Third: Xindi Jiang
Second: Mingyue Yao
Lead: Hui Yan
Alternate: TBA
Coach: Weidong Tan
Assistant Coach: Zhipeng Zhang
Team Leader: Ye Lei

Team Czech Republic

Skip: Anna Kubeskova
Third: Alzbeta Baudysova
Second: Tereza Pliskova
Lead: Klara Svatonova
Alternate: Ezhen Kolchevskaia
Coach: Karel Kubeska
National Coach: Brad Askew

Team Denmark

Skip: Angelina Jensen
Third: Christine Grønbech
Second: Camilla Skårberg Jensen
Lead: Lina Knudsen
Alternate: Ivana Bratic
Coach: Jamie Danbrook
Team Leader: Martin Uhd Groenbech

Team Germany

Skip: Daniela Jentsch
Third: Emira Abbes
Second: Josephine Obermann
Lead: Analena Jentsch
Alternate: Pia-Lisa Schöll
Coach: Uli Kapp

*Pictured L-R: alternate-skip

Team Italy

Skip: Diana Gaspari
Third: Veronica Zappone
Second: Stefania Constantini
Lead: Angela Romei
Alternate: Chiara Olivieri
Coach: Violetta Caldart
Assistant Coach: Chiara Olivieri
National Coach: Soren Gran
Team Leader: Marco Mariani

*Pictured L-R: alternate-skip

Team Japan

Skip: Tori Koana
Third: Yuna Kotani
Second: Mao Ishigaki
Lead: Arisa Kotani
Alternate: Kaho Onodera
Coach: J.D. Lind
Second Coach: Yuji Nishimuro

Team South Korea

Skip: Eunjung Kim
Third: Kyeongae Kim
Second: Seonyeong Kim
Lead: Yeongmi Kim
Alternate: Chohi Kim
Coach: MinJung Kim

Team Russia

Skip: Victoria Moiseeva
Third: Iuliia Portunova
Second: Galina Arsenkina
Lead: Iuliia Guzieva
Alternate: Anna Sidorova
Coach: Sergei Belanov
National Coach: Yury Shuliko

Team Scotland

Skip: Hannah Fleming
Third: Jennifer Dodds
Second: Alice Spence
Lead: Vicky Wright
Alternate: Sophie Jackson
Coach: Nancy Smith

Team Sweden

Skip: Anna Hasselborg
Third: Sara McManus
Second: Agnes Knochenhauer
Lead: Sofia Mabergs
Alternate: Jennie Wåhlin
Coach: Maria Prytz

*Pictured L-R: alternate-skip

Team Switzerland

Skip: Binia Feltscher
Third: Irene Schori
Second: Franziska Kaufmann
Lead: Carole Howald
Alternate: Raphaela Keiser
Coach: Allan Moore

Team U.S.A.

Skip: Jamie Sinclair
Third: Alex Carlson
Second: Vicky Persinger
Lead: Monica Walker
Alternate: Jenna Martin
Coach: Scott Baird