Teams

Team Canada

Granite Curling Club, Winnipeg
Skip:
Michelle Englot
Third: Kate Cameron
Second: Leslie Wilson
Lead: Raunora Westcott
Alternate: Briane Meilleur
Coach: Ron Westcott

Team Alberta

Grande Prairie Curling Club
Skip:
 Casey Scheidegger
Third: Cary-Anne McTaggart
Second: Jessie Scheidegger
Lead: Kristie Moore
Alternate: Susan O’Connor
Coach: Carolyn McRorie

Team British Columbia

Nanaimo Curling Centre
Skip:
Kesa Van Osch
Third: Marika Van Osch
Second: Kalia Van Osch
Lead: Amy Gibson
Alternate: Rachelle Kallechy
Coach: Bill Tschirhart

Team Manitoba

Winnipeg
Skip:
Jennifer Jones
Third: Shannon Birchard
Second: Jill Officer
Lead: Dawn McEwen
Alternate: Kaitlyn Lawes
Coach: Wendy Morgan

Team New Brunswick

Curl Moncton
Skip:
Sylvie Robichaud
Third: Melissa Adams
Second: Nicole Bishop
Lead: Kendra Lister
Alternate: none
Coach: Ellery Robichaud

Team Newfoundland & Labrador

St. John’s Curling Club/ReMax Centre
Skip:
Stacie Curtis
Third: Erin Porter
Second: Julie Devereaux
Lead: Erica Trickett
Alternate: none
Coach: Eugene Trickett

Team Northern Ontario

Idylwylde Golf & Country Club, Sudbury
Skip: Tracy Fleury
Third: Crystal Webster
Second: Jennifer Wylie
Lead: Amanda Gates
Alternate: Jenna Walsh
Coach: Andrea Ronnebeck

Team Northwest Territories

Yellowknife Curling Centre
Skip:
 Kerry Galusha
Third: Sarah Koltun
Second: Megan Koehler
Lead: Shona Barbour
Alternate: TBA
Coach: Fred Koe

    Team Nova Scotia

    Dartmouth Curling Club
    Skip:
     Mary-Anne Arsenault
    Third: Christina Black
    Second: Jennifer Baxter
    Lead: Jennifer Crouse
    Alternate: Carole MacLean
    Coach: Peter Corkum

      Team Nunavut

      Iqaluit Curling Club
      Skip: Amie Shackleton  
      Third: Geneva Chislett  
      Second: Denise Hutchings
      Lead: Robyn Mackey  
      Alternate: Christianne West
      Coach: Donalda Mattie

      Team Ontario

      Royal Canadian Curling Club, Toronto
      Skip:
       Hollie Duncan
      Third: Stephanie LeDrew
      Second: Cheryl Kreviazuk
      Lead: Karen Sagle
      Alternate: Danielle Inglis
      Coach: none

      Team Prince Edward Island

      Charlottetown Curling Complex
      Skip:
      Robyn MacPhee
      Third: Sarah Fullerton
      Second: Meaghan Hughes
      Lead: Michelle McQuaid
      Alternate: none
      Coach: Mitch O’Shea

        Team Quebec

        Club de Curling Riverbend, Alma
        Skip:
        Émilia Gagné
        Third: Mélina Perron
        Second: Marie-Pier Harvey
        Lead: Chloé Arnaud
        Alternate: Isabelle Thiboutot
        Coach: Joël Gagné

          Team Saskatchewan

          Nutana Curling Club, Saskatoon
          Skip:
           Sherry Anderson
          Third: Kourtney Fesser
          Second: Krista Fesser
          Lead: Karlee Korchinski
          Alternate: Kim Schneider
          Coach: Rick Folk

            Team Yukon

            Whitehorse Curling Club
            Skip: Chelsea Duncan
            Third: Jenna Duncan
            Second: Kara Price
            Lead: Jody Smallwood
            Alternate: Loralee Johnstone
            Coach: Gordon Moffatt

            Team Wild Card #1

            The Glencoe Club, Calgary
            Skip:
             Chelsea Carey
            Third: Cathy Overton-Clapham
            Second: Jocelyn Peterman
            Lead: Laine Peters
            Alternate: Jessica Amundson
            Coach: Helen Radford

            Team Wild Card #2

            East St.Paul Curling Club, Winnipeg
            Skip: Kerri Einarson
            Third: Selena Kaatz
            Second: Liz Fyfe
            Lead: Kristin MacCuish
            Alternate: none
            Coach: none