Junior Men's Teams

Team Alberta

Saville Community Sports Centre, Edmonton
Skip:
Desmond Young
Third: Dustin Mikush
Second: Jacob Libbus
Lead: Gabriel Dyck
Coach: Bernie Panich

Team British Columbia

Langley Curling Club & Victoria Curling Club
Skip:
Tyler Tardi
Third: Sterling Middleton
Second: Matthew Hall
Lead: Alex Horvath
Coach: Paul Tardi

Team Manitoba

Assiniboine Memorial Curling Club, Winnipeg
Skip:
JT Ryan
Third: Jacques Gauthier
Second: Jordan Peters
Lead: Cole Chandler
Coach: John Lund

Team New Brunswick

Capital Winter Club, Fredericton
Skip: 
Jack Smeltzer
Third: 
Michael Donovan
Second: 
Donovan Lanteigne
Lead: 
Alex Gallant
Coach: 
Larry McCormack

Team Newfoundland & Labrador

RE/MAX Centre, St. John’s Curling Club
Skip:
Greg Blyde
Third: Daniel Bruce (throws fourth stones)
Second: Ryan McNeil Lamswood
Lead: Nathan King
Coach: Dennis Bruce

Team Northern Ontario

Curl Sudbury
Skip:
Tanner Horgan
Third: Jacob Horgan
Second: Max Cull
Lead: Maxime Blais
Coach: Gerry Horgan

Team Northwest Territories

Fort Smith Curling Centre
Skip:
Sawer Kaeser
Third: Tristan MacPherson
Second: Garret Minute
Lead: Caleb Brake
Coach: Nick Kaeser

Team Nova Scotia

Chester Curling Club
Skip:
Graeme Weagle (delivers third stones)
Third: Owen Purcell (delivers fourth stones)
Second: Jeffrey Meagher
Lead: Brett Dorey
Coach: Anthony Purcell

Team Nunavut

Iqaluit Curling Club
Skip:
Javen Komaksiutiksak
Third: David Aglukark
Second: Jason Panikaladjuak
Lead: Calvin Laforet
Coach: David Williams

Team Ontario

Galt Country Club
Skip:
 Samuel Steep
Third: Adam Vincent
Second: Oliver Campbell
Lead: Emerson Steffler
Alternate: Alex Vincent
Coach: Stu Anderson

Team Prince Edward Island

Charlottetown Curling Complex
Skip:
Tyler Smith
Third: Ryan Abraham
Second: Alex MacFadyen
Lead: Ryan Lowery
Coach: Robbie Doherty

Team Quebec

Club de curling Etchemin
Skip:
Vincent Roberge
Third: Jesse Mullen
Second: Simon-Olivier Hébert
Lead: Bradley Conroy-Lequin
Coach: Michel Blais

Team Saskatchewan

Sutherland Curling Club, Saskatoon
Skip:
Rylan Kleiter
Third: Trevor Johnson
Second: Joshua Mattern
Lead: Matthieu Taillon
Coach: Dean Kleiter

Team Yukon

Whitehorse Curling Club
Skip:
Trygg Jensen
Third: William Klassen
Second: Alexander Kopan
Lead: Alexander Schultz
Coach: Joseph Wallingham

Junior Women's Teams

Team Alberta

Saville Community Sports Centre, Edmonton
Skip:
Selena Sturmay
Third: Abby Marks
Second: Kate Goodhelpsen
Lead: Paige Papley
Coach: Amanda-Dawn St.Laurent

Team British Columbia

Delta Thistle Curling Club, North Delta
Skip:
Sarah Daniels
Third: Kayla MacMillan
Second: Jessica Humphries
Lead: Sarah Loken
Coach: Katie Witt

Team Manitoba

Elmwood Curling Club, Winnipeg
Skip:
Mackenzie Zacharias
Third: Lauryn Kuzyk
Second: Emily Zacharias
Lead: Caitlyn Labossiere
Coach: Sheldon Zacharias

Team New Brunswick

Capital Winter Club, Fredericton
Skip:
Justine Comeau
Third: Emma Le Blanc
Second: Brigitte Comeau
Lead: Keira McLaughlin
Alternate: Erica Cluff
Coach: Tim Comeau

Team Newfoundland & Labrador

RE/MAX Centre, St. John’s Curling Club
Skip:
Mackenzie Glynn
Third: Katie Follett
Second: Sarah Chaytor
Lead: Camille Burt
Coach: Dave Trickett

Team Northern Ontario

Curl Sudbury
Skip:
 Kira Brunton
Third: Megan Smith
Second: Sara Guy
Lead: Kate Sherry
Coach: Rodney Guy

Team Northwest Territories

Inuvik Curling Club
Skip:
Tyanna Bain
Third: Pearl Gillis
Second: Mataya Gillis
Lead: Adrianna Hendrick
Coach: Nick Saturnino

Team Nova Scotia

Halifax Curling Club
Skip:
 Kaitlyn Jones
Third: Lauren Lenentine
Second: Karlee Burgess
Lead: Lindsey Burgess
Coach: Andrew Atherton

Team Nunavut

Iqaluit Curling Club
Skip:
Sadie Pinksen
Third: Christianne West
Second: Kaitlin MacDonald
Lead: Abigail Atienza
Alternate: Melicia Elizaga
Coach: Donalda Mattie

Team Ontario

Dundas Valley Golf & Curling Club, Dundas
Skip:
 Thea Coburn
Third: Kaelyn Gregory
Second: Calissa Daly
Lead: Alice Holyoke
Coach: John Gregory

Team Prince Edward Island

Cornwall Curling Club
Skip:
Lauren Ferguson
Third: Katie Shaw
Second: Alexis Burris
Lead: Lexie Murray
Coach: David Murphy

Team Quebec

Club de Curling Laval-sur-le-Lac
Skip:
Laurie St-Georges
Third: Cynthia St-Georges
Second: Emily Riley
Lead: Noémie Gauthier
Alternate: Meaghan Rivett
Coach: Michel St-Georges

Team Saskatchewan

Callie Curling Club, Regina
Skip:
Sara England
Third: Rachel Erickson
Second: Sarah Hoag
Lead: Jade Goebel
Coach: Jamie Schneider

Host Team

Moose Jaw Ford Curling Centre
Skip:
Skylar Ackerman
Third: Madison Johnson
Second: Chantel Hoag
Lead: Samantha McLaren
Coach: Patrick Ackerman

Team Yukon

No team entered in 2019