Teams

Team Canada

St. Vital Curling Club, Winnipeg
Skip:
Jennifer Jones
Third: Kaitlyn Lawes
Second: Jocelyn Peterman
Lead: Dawn McEwen
Alternate: Jill Officer
Coach: Viktor Kjäll

Team Alberta

The Glencoe Club, Calgary
Skip:
Chelsea Carey
Third: Sarah Wilkes
Second: Dana Ferguson
Lead: Rachel Brown
Coach: Dan Carey

Team British Columbia

Abbotsford Curling Club
Skip:
 Sarah Wark
Third: Kristen Pilote
Second: Carley Sandwith
Lead: Jen Rusnell
Alternate: Michelle Dunn
Coach: Rick Fewster

Team Manitoba

East St. Paul Curling Club
Skip: Tracy Fleury
Third: Selena Njegovan
Second: Liz Fyfe
Lead: Kristin MacCuish
Alternate: Taylor McDonald
Coach: Andrea Ronnebeck

Team New Brunswick

Thistle St. Andrews Curling Club, Saint John
Skip:
Andrea Crawford
Third: Jillian Babin
Second: Jennifer Armstrong
Lead: Katie Forward
Coach: Charlie Sullivan

Team Newfoundland & Labrador

Re/Max Centre and St. John’s Curling Club
Skip:
Kelli Sharpe
Third: Stephanie Guzzwell
Second: Beth Hamilton
Lead: Carrie Vautour and Michelle Jewer
Coach: Leslie Anne Walsh

Team Northern Ontario

Fort William Curling Club, Thunder Bay
Skip:
 Krista McCarville
Third: Kendra Lilly
Second: Jen Gates
Lead: Sarah Potts
Alternate: Lorraine Lang
Coach: Rick Lang

Team Northwest Territories

Yellowknife Curling Centre
Skip:
 Kerry Galusha
Third: Sarah Koltun
Second: Brittany Tran
Lead: Shona Barbour
Coach: John Epping

Team Nova Scotia

Mayflower Curling Club, Halifax
Skip:
Jill Brothers
Third: Erin Carmody
Second: Sarah Murphy
Lead: Jenn Brine
Alternate: Kim Kelly
Coach: Taylor Ardiel

    Team Nunavut

    Iqaluit Curling Club
    Skip: Jenine Bodner (throws second stone)
    Vice-skip: Jennifer Blaney (throws fourth stone)
    Second: Alison Griffin (throws third stone)
    Lead: Megan Ingram
    Alternate: Sadie Pinksen
    Coach: Susanne Martin

    Team Ontario

    Ottawa Curling Club
    Skip:
     Rachel Homan
    Third: Emma Miskew
    Second: Joanne Courtney
    Lead: Lisa Weagle
    Alternate: Cheryl Kreviazuk
    Coach: Marcel Rocque

    Team Prince Edward Island

    Charlottetown Curling Club
    Skip:
    Suzanne Birt
    Third: Marie Christianson
    Second: Meaghan Hughes
    Lead: Michelle McQuaid
    Coach: Mitch O’Shea

    Team Quebec

    Club de Curling Victoria, Jacques-Cartier et Etchemin
    Skip:
    Gabrielle Lavoie
    Third: Patricia Boudreault
    Second: Anna Munroe
    Lead: Julie Daigle
    Alternate: Marie-France Larouche
    Coach: Daniel Charette

    Team Saskatchewan

    Twin Rivers Curling Club, North Battleford
    Skip:
    Robyn Silvernagle
    Third: Stefanie Lawton
    Second: Jessie Hunkin
    Lead: Kara Thevenot
    Alternate: Marliese Kasner
    Coach: Lesley McEwan

      Team Yukon

      Whitehorse Curling Club
      Skip:
      Nicole Baldwin
      Third: Hailey Birnie
      Second: Ladene Shaw
      Lead: Helen Strong
      Coach: Wade Scoffin

      Team Wild Card #1

      Gimli Curling Club, Manitoba
      Skip:
      Kerri Einarson
      Third: Val Sweeting
      Second: Shannon Birchard
      Lead: Briane Meilleur
      Alternate: TBA
      Coach: Patti Wuthrich

      Team Wild Card #2

      Lethbridge Curling Club, Alberta
      Skip: Casey Scheidegger
      Third: Cary-Anne McTaggart
      Second: Jessie Haughian
      Lead: Kristie Moore
      Alternate: Susan O’Connor