Teams

Team Alberta

Garrison Curling Club
Skip:
Jack Smart
Third: Martin Purvis
Second: Bruno Yizek 
Lead: Anne Hibberd
Alternate: Wendy Frazier
Coach
: Bridget Wilson

Team British Columbia #1

Tunnel Town Curling Club, Delta
Skip:
Darryl Neighbour
Third: Bob McDonald
Second: Gary Cormack
Lead: Janice Ing
Coach: Vic Shimizu

Team British Columbia #2

Kelowna Curling Club, Langley Curling Club, Richmond Curling Club and Delta Thistle Curling Club
Skip:
 Gerry Austgarden
Third: Rick Robinson
Second: Tracy Boyd
Lead: Marney Smithies
Alternate: Ina Forrest
Coach: Sharon Morrison

Team Manitoba

Assiniboine Memorial Curling Club, Winnipeg
Skip:
 Dennis Thiessen
Third: Mark Wherrett
Second: Jamie Anseeuw
Lead: Carolyn Lindner
Alternate: Jennifer Balcaen
Coach: Gord MacKay

Team New Brunswick

Thistle St. Andrews Curling Club, Saint John
Skip:
Mike Fitzgerald
Third: Jon Polley
Second: Elaine Mazerolle
Lead: Kayla Todd
Coach: Dale Parkhill
Coach: Wayne Cooper

Team Newfoundland and Labrador

RE/MAX Centre, St. John’s
Skip:
Cecilia Carroll
Third: Darlene Jackman
Second: Felix Green
Lead: Mel Fitzgerald
Coach: Leslie Ann Walsh

Team Northern Ontario

Fort William Curling Club, Thunder Bay
Skip:
 Doug Dean
Third: Gino Sonego
Second: Rick Bell
Lead: Lola Graham
Coach: Doug Gelmich

Team Nova Scotia

Lakeshore Curling Club, Lower Sackville
Skip:
Trendal Hubley-Bolivar
Third: Terry Cousineau
Second: Keith Williams
Lead: Debbie Morgan
Coach: Bill Fletcher

Team Ontario #1

City View Curling Club, Nepean
Skip:
 Jim Armstrong
Third: Collinda Joseph
Second: Jonathon Thurston
Lead: Reid Mulligan
Coach: Bruce Gorsline

Team Ontario #2

Toronto Cricket Skating and Curling Club
Skip: Chris Rees
Third: Shauna Petrie
Second: Jim Law
Lead: Wayne MacDonald
Coach: Marv Schmitt

Team Quebec #1

Club de Curling Magog
Skip:
Benoit Lessard
Third: Carl Marquis
Second: Johanne Mathieu
Lead: François Lavallée
Alternate: Christine Lavallée
Coach: Dennis Moulding

Team Quebec #2

Club de curling Victoria
Skip: Claude Brunet
Third: Sébastien Boisvert
Second: Mario Trudel
Lead: Monique Martel
Alternate: Michel Pelletier
Coach: Jacques Palasse

Team Saskatchewan #1

Moose Jaw Ford Curling Centre
Skip:
 Marie Wright
Third: Gil Dash
Second: Darwin Bender
Lead: Moose Gibson
Coach: Lorraine Arguin

Team Saskatchewan #2

Moose Jaw Ford Curling Centre
Skip:
 Donna Ackerman
Third: Ellis Tull
Second: Rod Pederson
Lead: Sheryl Pederson
Coach: Lloyd Thiele