Background

Draw

*Please note that this schedule is subject to change. All times are local.

Thursday, January 9

Triangle

9:30 AM

Draw 1

A

HOMAN vs TIRINZONI

B

BOTTCHER vs EDIN

C

FLEURY vs MUIRHEAD

2:00 PM

Draw 2

A

KRISTIN MACCUISH / DARREN MOULDING vs ALINA PAETZ / SVEN MICHEL

B

EMMA MISKEW / COLTON FLASCH vs SOFIA MABERGS / NIKLAS EDIN

C

SARAH WILKES / BRAD THIESSEN vs VICKY WRIGHT / GRANT HARDIE

7:30 PM

Draw 3

A

EPPING vs MOUAT

B

CAREY vs HASSELBORG

C

KOE vs DE CRUZ

Friday, January 10

Triangle

9:30 AM

Draw 4

A

FLEURY / MISKEW / FYFE / WEAGLE vs TIRINZONI / MCMANUS / NEUENSCHWANDER / MABERGS

B

BOTTCHER / FRY / THIESSEN / HEBERT vs EDIN / HARDIE / WRANA / MCMILLAN

C

HOMAN / WILKES / COURTNEY / BROWN vs MUIRHEAD / PAETZ / DODDS / BARBEZAT

2:00 PM

Draw 5

A

DANA FERGUSON / BRENDAN BOTTCHER vs SILVANA TIRINZONI / BENOIT SCHWARZ

B

TRACY FLEURY / BRENT LAING vs ANNA HASSELBORG / OSKAR ERIKSSON

C

CHELSEA CAREY / MAT CAMM vs JENNIFER DODDS / BRUCE MOUAT

7:30 PM

Draw 6

A

KOE / MOULDING / FLASCH / LAING vs SCHWARZ / ERIKSSON / DE CRUZ / SUNDGREN

B

CAREY / NJEGOVAN / FERGUSON / MACCUISH vs HASSELBORG / GRAY / KNOCHENHAUER / WRIGHT

C

EPPING / NEUFELD / CAMM / MARTIN vs MOUAT / MICHEL / LAMMIE / TANNER

Match-ups for Saturday will be decided and posted on Friday evening.

Saturday, January 11

Triangle

9:30 AM

Draw 7

A

EPPING / NJEGOVAN / CAMM / MACCUISH vs SCHWARZ / TIRINZONI / DE CRUZ / BARBEZAT

B

KOE / MISKEW / FLASCH / WEAGLE vs EDIN / MCMANUS / WRANA / MABERGS

C

BOTTCHER / WILKES / THIESSEN / BROWN vs MOUAT / GRAY / LAMMIE / WRIGHT

2:00 PM

Draw 8

A

LISA WEAGLE / JOHN EPPING vs MELANIE BARBEZAT / PETER DE CRUZ

B

SELENA NJEGOVAN / BJ NEUFELD vs AGNES KNOCHENHAUER / RASMUS WRANA

C

RACHEL HOMAN / BEN HEBERT vs EVE MUIRHEAD / BOBBIE LAMMIE

7:30 PM

Draw 9

A

FLEURY / MOULDING / FYFE / LAING vs PAETZ / MICHEL / NEUENSCHWANDER / TANNER

B

HOMAN / NEUFELD / COURTNEY / HEBERT vs HASSELBORG / ERIKSSON / KNOCHENHAUER / SUNDGREN

C

CAREY / FRY / FERGUSON / MARTIN vs MUIRHEAD / HARDIE / DODDS / MCMILLAN

Match-ups for Sunday will be decided and posted on Saturday afternoon.

Sunday, January 12

Triangle

2:00 PM

Draw 10

Skins

A

EPPING vs MOUAT

B

NEUFELD / NJEGOVAN / HEBERT / FYFE vs EDIN / MCMANUS / WRANA / KNOCHENHAUER

C

CAREY vs TIRINZONI

7:00 PM

Draw 11

Skins

A

BOTTCHER vs DE CRUZ

B

KOE / FLEURY / FLASCH / MACCUISH vs ERIKSSON / HASSELBORG / SUNDGREN / MABERGS

C

HOMAN vs MUIRHEAD