Background

Teams

meet the competitors

Team Thumbnail

Team Alberta

Glencoe Club & Airdrie Curling Club

Skip: 

Brittany Tran

Third: 

Aaron Sluchinski

Team Thumbnail

Team British Columbia

Victoria Curling Club

Skip: 

Steph Jackson- Baier

Third: 

Corey Chester

Team Thumbnail

Team Manitoba

West St Paul Curling Club

Skip: 

Krysten Karwacki

Third: 

Derek Samagalski

Coach: 

Reid Carruthers

Team Thumbnail

Team New Brunswick

Capital Winter Club, Fredericton

Skip: 

Marin McLeod

Third: 

Zach Eldridge

Team Thumbnail

Team Newfoundland & Labrador

Re/Max Centre & Bally Haly Country Club, St. John’s

Skip: 

Greg Smith

Third: 

Mackenzie Mitchell

Team Thumbnail

Team Northern Ontario

Port Arthur Curling Club, Thunder Bay

Skip: 

Trevor Bonot

Third: 

Oye-Sem Won Briand

Coach: 

Chris Briand

Team Thumbnail

Team Northwest Territories

Yellowknife Curling Centre

Skip: 

Elizabeth King

Third: 

Landon King

Team Thumbnail

Team Nova Scotia

Halifax Curling Club

Skip: 

Karlee Jones

Third: 

Bryce Everist

Team Thumbnail

Team Nunavut

Iqaluit Curling Club

Skip: 

Greg Howard

Third: 

Carmen Kootoo

Team Thumbnail

Team Ontario

Unionville Curling Club, Markham

Skip: 

Lauren Wasylkiw

Third: 

Shane Konings

Team Thumbnail

Team Prince Edward Island

Silver Fox Curling Club, Summerside

Skip: 

Jenny White

Third: 

Edward White

Team Thumbnail

Team Québec

Glenmore Curling Club, Dollard-Des Ormeaux

Skip: 

Félix Asselin

Third: 

Laurie St-Georges

Coach: 

Michel St-Georges

Team Thumbnail

Team Saskatchewan

Highland Curling Club, Regina

Skip: 

Ashley Quick

Third: 

Mike Armstrong

Team Thumbnail

Team Yukon

Whitehorse Curling Club

Skip: 

Michael Massie

Third: 

Gabrielle Plonka

Team Thumbnail

Team Martin/Griffith

The Nutana Curling Club, Saskatoon, Saskatchewan

Skip: 

Nancy Martin

Third: 

Tyrel Griffith

Team Thumbnail

Team Peterman/Schneider

RE/MAX Centre, St. John’s NL

Skip: 

Jocelyn Peterman

Third: 

Catlin Schneider

Team Thumbnail

Team Walker/Muyers

Saville Community Sports Centre & Nutana Curling Club, Edmonton AB & Saskatoon SK

Skip: 

Laura Walker

Third: 

Kirk Muyres

Team Thumbnail

Team Hawes/Tardi

NextGen

Skip: 

Dezaray Hawes

Third: 

Tyler Tardi

Team Thumbnail

Team Sahaidak/Lott

Winnipeg Beach Curling Club

Skip: 

Kadriana Sahaidak

Third: 

Colton Lott

Coach: 

Steve Gould

Team Thumbnail

Team Lawes/Lawes

St. Vital Curling Club, Winnipeg

Skip: 

Kaitlyn Lawes

Third: 

Connor Lawes

Team Thumbnail

Team Jones/Laing

Barrie Curling Club

Skip: 

Jennifer Jones

Third: 

Brent Laing

Team Thumbnail

Team Homan/Morris

Canmore Golf & Curling Club

Skip: 

Rachel Homan

Third: 

John Morris

Coach: 

Al Hackner

Team Thumbnail

Team Campbell/Dunstone

Highland Curling Club, Regina

Skip: 

Jolene Campbell

Third: 

Matt Dunstone

Team Thumbnail

Team Sauder/Bottcher

Saville Community Sports Centre, Edmonton

Skip: 

Bobbie Sauder

Third: 

Brendan Bottcher

Team Thumbnail

Team Grandy/Janssen

Tam Heather Curling and Tennis Club, Toronto

Skip: 

Clancy Grandy

Third: 

Patrick Janssen

Team Thumbnail

Team Broderson/Kleibrink

Glencoe/Lacombe

Skip: 

Chantele Broderson

Third: 

Kyler Kleibrink

Team Thumbnail

Team Cottrill/Cottrill

Wingham Golf & Curling Club, Ontario

Skip: 

Katie Cottrill

Third: 

Shawn Cottrill

Team Thumbnail

Team Kitz/Stewart

Nutana Curling Club, Saskatoon, Saskatchewan

Skip: 

Chaelynn Kitz

Third: 

Brayden Stewart

Coach: 

Shane Kitz

Team Thumbnail

Team Schmiemann/Ginter

Saville Community Sports Centre, Edmonton

Skip: 

Danielle Schmiemann

Third: 

Jason Ginter

Coach: 

Amanda St. Laurent

Team Thumbnail

Team Tuck/Tuck

Ilderton Curling Club, Ontario

Skip: 

Kimberly Tuck

Third: 

Wayne Tuck

Team Thumbnail

Team Westlund Stewart/Desjardins

Kitchener Waterloo Granite/Chicoutimi

Skip: 

Nicole Westlund Stewart

Third: 

Robert Desjardins

Team Thumbnail

Team Groff/Doering

Granite Curling Club, Winnipeg

Skip: 

Kyle Doering

Third: 

Ashley Groff

Coach: 

Arnold Asham