Background

Draw

Saturday, March 14

Triangle

2:00 PM

Draw 1

A

Denmark vs. Germany

B

Sweden vs. Czech Republic

C

Russia vs. USA

D

Korea vs. Japan

7:00 PM

Draw 2

A

Scotland vs. Canada

B

Denmark vs. Japan

C

Italy vs. Switzerland

D

China vs. Czech Republic

Sunday, March 15

Triangle

9:00 AM

Draw 3

A

Switzerland vs. Sweden

B

Canada vs. Korea

C

Germany vs. China

D

Italy vs. Russia

2:00 PM

Draw 4

A

Korea vs. Russia

B

USA vs. Germany

C

Czech Republic vs. Denmark

D

Sweden vs. Scotland

7:00 PM

Draw 5

A

China vs. USA

B

Scotland vs. Italy

C

Japan vs. Canada

D

Switzerland vs. Denmark

Monday, March 16

Triangle

9:00 AM

Draw 6

A

Germany vs. Japan

B

Russia vs. Sweden

C

China vs Italy

2:00 PM

Draw 7

A

Russia vs. Canada

B

Czech Republic vs. Switzerland

C

Denmark vs. Scotland

D

USA vs. Korea

7:00 PM

Draw 8

A

Italy vs. Sweden

B

Japan vs. USA

C

Switzerland vs. Germany

D

Canada vs. China

Tuesday, March 17

Triangle

9:00 AM

Draw 9

B

Sweden vs. Germany

C

Korea vs. Italy

D

Scotland vs. Czech Republic

2:00 PM

Draw 10

A

Canada vs. USA

B

China vs. Denmark

C

Scotland vs. Russia

D

Japan vs. Switzerland

7:00 PM

Draw 11

A

Czech Republic vs. Japan

B

Italy vs. Canada

C

Sweden vs. China

D

Germany vs. Korea

Wednesday, March 18

Triangle

9:00 AM

Draw 12

A

Switzerland vs. Russia

B

Korea vs. Scotland

C

USA vs. Czech Republic

D

Denmark vs. Sweden

2:00 PM

Draw 13

A

China vs. Scotland

B

Switzerland vs. USA

C

Canada vs. Germany

D

Japan vs. Italy

7:00 PM

Draw 14

A

Sweden vs. Korea

B

Germany vs. Czech Republic

C

Italy vs. Denmark

D

Russia vs. China

Thursday, March 19

Triangle

9:00 AM

Draw 15

A

USA vs. Denmark

B

Japan vs. Russia

C

Scotland vs. Switzerland

D

Czech Republic vs. Canada

2:00 PM

Draw 16

A

Germany vs. Italy

B

Canada vs. Sweden

C

China vs. Japan

D

Korea vs. Switzerland

7:00 PM

Draw 17

A

Russia vs. Czech Republic

B

Denmark vs. Korea

C

USA vs. Sweden

D

Scotland vs. Germany

Friday, March 20

Triangle

9:00 AM

Draw 18

A

Japan vs. Scotland

B

Switzerland vs. China

C

Denmark vs. Canada

D

Italy vs. USA

2:00 PM

Draw 19

A

Korea vs. China

B

Czech Republic vs. Italy

C

Germany vs. Russia

D

Sweden vs. Japan

7:00 PM

Draw 20

A

Canada vs. Switzerland

B

USA vs. Scotland

C

Czech Republic vs. Korea

D

Russia vs. Denmark

Saturday, March 21

Triangle

9:00 AM

Qualification Games

TBD

3 vs 6

TBD

4 vs 5

2:00 PM

Semi-final #1

TBD

TBD vs TBD

7:00 PM

Semi-final #2

TBD

TBD vs TBD

Sunday, March 22

Triangle

11:00 AM

Bronze Medal Game

TBD

TBD vs TBD

4:00 PM

Gold Medal Game

TBD

TBD vs TBD

*Please note that this schedule is subject to change. All times are local.

Draw Schedule