Team North America

Team Coaches

Coach: Jeff Stoughton
Assistant Coach: Heather Nedohin
Captain: David Nedohin

    Team Carey

    The Glencoe Club, Calgary
    Skip: Chelsea Carey
    Third: Sarah Wilkes
    Second: Dana Ferguson
    Lead: Rachel Brown

      Team Homan

      Ottawa Curling Club, Ontario
      Skip:
       Rachel Homan
      Third: Emma Miskew
      Second: Joanne Courtney
      Lead: Lisa Weagle

        Winner of Home Hardware Canada Cup

        Team Bottcher

        Saville Community Sports Centre, Edmonton
        Skip:
         Brendan Bottcher
        Third: Darren Moulding
        Second: Brad Thiessen
        Lead: Karrick Martin

          Team Koe

          The Glencoe Club, Calgary
          Skip:
          Kevin Koe
          Third: B.J. Neufeld
          Second: Colton Flasch
          Lead: Ben Hebert

            Winner of Home Hardware Canada Cup

            Team Europe

            Team Coaches

            Coach: David Murdoch
            Assistant Coach: Christoffer Svae
            Captain: Fredrik Lindberg

              Team Hasselborg

              Sweden
              Skip:
              Anna Hasselborg
              Third: Sara McManus
              Second: Agnes Knochenhauer
              Lead: Sofia Mabergs

                Team Muirhead

                Scotland
                Skip: Eve Muirhead
                Third: Lauren Gray
                Second: Jennifer Dodds
                Lead: Vicky Wright

                  Team Tirinzoni

                  Switzerland
                  Skip: Silvana Tirinzoni
                  Third: Alina Pätz
                  Second: Esther Neuenschwander
                  Lead: Melanie Barbezat

                    Team de Cruz

                    Switzerland
                    Skip:
                    Peter de Cruz (throws second rocks)
                    Vice-skip: Benoit Schwarz (throws fourth rocks)
                    Third: Sven Michel
                    Lead: Valentin Tanner

                      Team Edin

                      Sweden
                      Skip: Niklas Edin
                      Third: Oskar Eriksson
                      Second: Rasmus Wranå
                      Lead: Christoffer Sundgren

                        Team Mouat

                        Scotland
                        Skip: Bruce Mouat
                        Third: Grant Hardie (Vice-skip)
                        Second: Bobby Lammie
                        Lead: Hammy McMillan